cs:o_nas:start

Uživatelská podpora

Před odesláním požadavku se podívejte, zda nenajdete odpověď na svůj dotaz na stránce FAQ.

Kontakty

Primární kontakt pro řešení většiny problémů spojených s provozem datového úložiště je adresa support(zavináč)cesnet.cz. Na tuto adresu lze posílat všechny připomínky, náměty, hlášení o chybách a dotazy technického charakteru, které mají být směrovány systémovým administrátorům.

RT systém

Veškerá nová korespondence došlá na adresu support(zavináč)cesnet.cz je zaznamenána v RT (Request Tracker) systému, který vytvoří tzv. lístek a přidělí mu jednací číslo.

O vytvoření lístku je e-mailem informován autor původního e-mailu i všichni lidé v datových úložištích odpovědní za řešení problémů uživatelů. Jednací číslo lístku se objevuje v předmětu (subject) všech e-mailů týkajících se daného lístku, např. [DU #12345]. Podle tohoto jednacího čísla jsou veškeré e-maily zařazovány k příslušnému lístku. Pokud tedy odpovídáte na dotaz pracovníka datového úložiště týkající se určitého lístku, zachovejte prosím tuto identifikaci lístku v předmětu e-mailu.

Po vyřešení lístku je lístek uzavřen, o čemž je původní autor lístku informován e-mailem. Jakákoliv odpověď lístek znovu otevře.


O nás

Korespondenční adresa

Oddělení datových úložišť
CESNET, z. s. p. o.
Zikova 4
160 00 Praha 6
Česká republika


Doporučená formulace poděkování Datovým úložištím CESNET

Pokud jste se službami datových úložišť CESNET spokojeni, budeme rádi, pokud se o nás zmíníte ve svých publikacích.

Text doporučené děkovací formule:

Access to CESNET storage facilities provided by the project „e-INFRA CZ“ under the programme „Projects of Large Research, Development, and Innovations Infrastructures“ LM2018140), is (greatly) acknowledged/appreciated.

Použití „appreciated“ nebo „acknowledged“ necháváme na uživatelích, stejně jako rozhodnutí, zda nás ocení „greatly“.

Pokud je publikace v češtině, použijte volný překlad formule do češtiny dle vlastního uvážení. Podstatná na formulaci jsou čísla projektů:

  • projekt LM2018140 e-Infrastruktura CZ (e-INFRA CZ), program Velké infrastruktury pro výzkum, vývoj a inovace
Poslední úprava:: 06.06.2022 11:10