cs:navody:object_storage:cloudbr:start

CloudBerry Explorer for Amazon S3

CloudBerry Explorer je intuitivní průzkumník souborů, který vám pomůže spravovat váš účet S3, jako by to byla ještě jedna složka na vašem místním disku. Program má rozhraní s dvojitým podoknem a funguje jako klient FTP, přičemž každé okno je věnováno jedné složce. Tato umístění nejsou pevná a lze je přepnout tak, aby vyhovovala vašemu aktuálnímu úkolu: místní počítač a vzdálený server S3, dvě místní složky nebo dokonce dva účty S3.

CloudBerry ve Verzi FREE nemá podporu Multipart Upload and Multithreading, což znamená, že neumí pracovat se soubory většími než 5GB. Taktéž šifrování a komprese je až ve verzi PRO zapnutá.
  • Instalace je běžná a není nutné nějaké další nastavování. Při spuštění programu vás bude pokaždé informovat o možnosti registrace. Registrace je bezplatná, kdy přes e-mail vám přijde klíč a poté se již vyhnete dalším vyskakujícím oknům.

Konfigurace

  1. výběr úložiště se provádí přes File z hlavní nabídky, kde si můžete vybrat poskytovatele S3. Volbu Amazon S3 Accounts nevybírat, neb nemá možnost zadání service point!
  2. přidání účtu úložiště
  3. vyplnění účtu - service point dle úložiště s3.clX.du.cesnet.cz
  4. výroba bucketu
Poslední úprava:: 01.09.2022 21:51