cs:navody:perun:schvalovani_uzivatelu:start

Schvalování uživatelů

Nepoužívejte prosím funkce poskytované systémem Perun, které nejsou popsané v tomto návodu. Mohlo by dojít k narušení struktury Vámi spravovaných VO. Připravujeme přehlednější uživatelské rozhraní.
  • Pokud uživatel podá příhlášku do VO, kterou spravujete, pak Vám přijde email v obdobném formátu jako je uveden na konci stránky. V emailu najdete odkazy směřující na stránku s podrobnými informacemi o uživateli. V obdrženém emailu si vyberte preferovaný způsob přihlášení, klikněte na odpovídající odkaz a přihlaste se tak do systému Perun pro zobrazení detailu přihlášky. Na odkazované stránce máte možnost Schválit/Zamítnout přihlášku.
  • V záložce Applications můžete vidět všechny podané přihlášky. Dále lze přihlášky rovněž třídit podle jejich stavu prostřednictvím kliknutí na rolovací menu vedle popisku State.

  • Po kliknutí na konkrétní přihlášku a její následné kontrole, ji buď můžete schválit kliknutím na tlačítko Approve, nebo ji můžete zamítnout tlačítkem Reject.

Veškeré změny provedené v rámci systému Perun se zpropagují na uložiště do jedné hodiny. Provedené změny tedy nejsou okamžité!
  • Notifikační email s informací o nově podané přihlášce a instrukcemi pro její zobrazení bude mít následující strukturu:
Vážený administrátore,

byla podána nová přihláška do "Název instituce" pod ID=46456457 uživatelem: "Jméno uživatele", "Email uživatele" / 
https://whoami.cesnet.cz/idp/shibboleth. 

Detail přihlášky s možností přijetí/zamítnutí:

FEDERACE:
https://einfra.cesnet.cz/perun-gui/#vo/appdetail?id=46456457
KERBEROS (@META):
https://einfra.cesnet.cz/perun-gui-krb/#vo/appdetail?id=46456457
CERTIFIKÁT:
https://einfra.cesnet.cz/perun-gui-cert/#vo/appdetail?id=46456457

Pokud při vytvoření přihlášky došlo k chybám, výpis následuje:


--------------------------------------------------
Váš NGI Perun management team
Poslední úprava:: 13.12.2017 09:40